Oprócz popularnych grzałek rurkowych oraz bardzo nowoczesnych grzałek patronowych, sporą popularnością w przemyśle cieszą się również urządzenia grzewcze opaskowe. Przed zamówieniem tego typu grzałki warto jednak zapoznać się z jej rodzajami, parametrami oraz przeznaczeniem. Kwestii, o których należy pamiętać, jest całkiem sporo, jednak wiele profesjonalnych firm służy radą w zakresie wyboru odpowiedniego sprzętu.
Dwa rodzaje izolacji
Wybierając opaskowe grzałki, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na typ izolacji zastosowanej w urządzeniu. Grzałka mikanitowa zbudowana jest z taśmy oporowej zabudowanej blachą nierdzewną i nawiniętej na mikanit, który pełni rolę izolatora. Temperatura graniczna w tym przypadku wynosi 350 stopni Celsjusza. O wiele większą popularnością cieszą się w przemyśle grzałki ceramiczne, których maksymalna temperatura graniczna wynosi aż 650 stopni Celsjusza. Ten typ urządzenia wyróżnia się konstrukcją, w której skład wchodzi spirala grzejna umieszczona na pełniących funkcję izolatora kształtkach ceramicznych. Spirala jest zabudowana blachą nierdzewną, chroniącą urządzenie przed korozją.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę
Większość sklepów, które posiadają w swojej ofercie opaskowe grzałki, prosi swoich klientów o podanie konkretnych parametrów w przypadku nietypowych zamówień. Warto jednak zwrócić na nie uwagi podczas zakupu typowej grzałki tak, żeby urządzenie na pewno było kompatybilne z posiadanym sprzętem. Koniecznie sprawdź napięcie zasilania, moc grzałki, możliwy sposób montażu (mocowanie), maksymalne wymiary grzałki (średnica, szerokość i grubość), elementy dodatkowe oraz rodzaj warunków, w których stosowane będzie urządzenie: temperatura, stan skupienia oraz inne istotne kwestie dotyczące przyszłego środowiska pracy grzałki. W ten sposób unikniesz zakupu niewłaściwego urządzenia i zaoszczędzisz swój czas oraz pieniądze. Wszelkie wątpliwości warto skonsultować z fachowcami oraz profesjonalnymi sklepami przemysłowymi.