Site Overlay

Lornetka – czym kierować się przy wyborze?

Lornetka umożliwia obejrzenie interesujących obiektów z bliska. Niektórzy korzystają z niej sporadycznie, inni z kolei, nie wyobrażają sobie bez niej żadnego wyjazdu. Bez względu jednak na to, jak często z niej korzystamy, musimy pamiętać o jej odpowiednim wyborze. Dowiedz się, czym się kierować kupując lornetkę.

Lornetka z pryzmatem dachowym czy porro?

Pryzmaty porro charakteryzują się przede wszystkim prostym kształtem graniastosłupa, którego podstawą jest trójkąt równoramienny. Pryzmaty porro posiadają znacznie silniejsze rozsunięcie obiektywów, co poprawia efekt 3D podczas obserwacji. Pryzmaty dachowe z kolei charakteryzują się ułożeniem soczewek okularów w jednej osi z soczewkami obiektywów. Przyczynia się to do większych strat światła i nieco słabszej jakości obrazu niż ma to miejsce w przypadku pryzmatów porro.

Podróżnikom oraz ornitologom poleca się zakup lornetki dachowej (https://epasjonaci.pl/pl/menu/lornetki-430.html), z kolei przy obserwacji zwierząt czy polowaniu – o wiele lepiej sprawdzi się lornetka porro.

Najważniejsze cechy lornetki

Kupując lornetkę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na nasze możliwości, ale również i potrzeby. Powinniśmy przede wszystkim spojrzeć na takie kwestie jak średnica obiektywu, pole widzenia, pryzmaty, odstęp źrenicy wyjściowej, regulację ostrości i powiększenie. 

Jeśli zależy nam na jakości obrazu, zwróćmy szczególną uwagę na średnice obiektywu. Osoby, które chcą mieć swobodę w powiększaniu widoku, powinny zwrócić uwagę na lornetkę, która cechuje się powiększeniem na przynajmniej dziesiątym poziomie. O powiększeniu mówi nam pierwsza liczba znajdująca się w nazwie lornetki, z kolei o średnicy obiektywu – druga liczba.

Lornetki wodoodporne – czy warto?

Wodoodporność jest tak naprawdę jedną z kluczowych cech, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie lornetki. Choć może się to wydawać zbędne, wcale tak nie jest – wodoodporna lornetka nie tylko zapewni nam ciekawe widoki, ale również się nie zepsuje tak szybko, jak zwykła lornetka. 

Autor: https://epasjonaci.pl/

Copyright © 2023 ORACLE Repair. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes
Scroll Up