Site Overlay

Opakowania doypack stają się coraz popularniejsze

Na półkach sklepowych możemy zauważyć całą gamę różnorodnych typów opakowań. Jednym z nich są opakowania doypack, które dzięki swojej konstrukcji idealnie nadają się do przechowywania towarów sypkich oraz płynów. Są nie tylko wygodne ale i efektowne, pozwalają bowiem na odpowiednie wyeksponowanie produktu i posiadają dużą, widoczną powierzchnię zadruku.

Jakie produkty możemy kupić w opakowaniach doypack?

Ostatnio najpopularniejszymi produktami w tego typu opakowaniach stały się przyprawy oraz bakalie. Dzięki foliowym, przezroczystym okienkom klient może wyraźnie zobaczyć jakość sprzedawanego produktu, co z pewnością wpływa na podjęcie przez niego decyzji o zakupie. Często widujemy też sprzedawane w nich herbaty, zwykle owocowe, których kolorowe opakowania przyciągają wzrok. Nie możemy jednak zapomnieć o jogurtach, musach owocowych czy mydłach w płynie, które również chętnie pakowane są przez producentów w opakowania doypack. Zupy, sosy, kapsułki do prania… Praktyczne zastosowanie tych opakowań stale się rozszerza.

Dlaczego ich popularność rośnie?

Rozszerzona, solidna podstawa przy zwężonym szczycie pozwala zachować konstrukcji stabilność i pionową pozycję kartonu lub butelki ale materiał, z którego powstały opakowania doypack jest cieńszy i bardziej elastyczny, chociaż równie wytrzymały. (https://profilgroup.com/pl/opakowania-typu-doypack) Dzięki temu produkt zajmuje mniej miejsca i jest praktyczniejszy w transporcie. Wizualnie dla konsumenta również są atrakcyjne, bo chociaż na rynku są już od wielu lat, wciąż noszą cechy nowości a to dzięki temu, że coraz więcej nowych produktów wybiera właśnie ten typ.

Dodatkową niewątpliwą zaletą opakowań doypack jest ich zamknięcie umożliwiające wielokrotne otwieranie i zamykanie. Do produktów sypkich wybiera się zamknięcie na klips, do płynnych – korek z nakrętką. Dzięki temu przypraw czy herbaty nie musimy przepakowywać do szczelnych pojemników aby nie utraciły świeżości. Stanowi ono także ochronę przed rozsypaniem produktów sypkich czy wylaniem płynnych.

Opakowania typu doypack sa jednymi z najwygodniejszych na rynku zarówno dla stosującego go producenta jak i konsumenta. Właśnie tym można tłumaczyć ich rosnącą popularność.

Autor:ProfilGroup

Copyright © 2024 ORACLE Repair. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes
Scroll Up