Site Overlay

Survival – od czego zacząć?

Zapewne spora część z nas dostaje gęsiej skórki na samą myśl o spędzeniu nocy w lesie, a co dopiero myśląc o tygodniu w takich warunkach. Okazuje się jednak, że są tacy, którym bliskość natury i niesprzyjające warunki nie przeszkadzają. Jedno jest jednak pewne: aby w ten sposób spędzać wolny czas, trzeba odpowiednio się przygotować i zainwestować w kilka niezbędnych przedmiotów. Aktywność, o której mowa to oczywiście survival  (https://epasjonaci.pl/pl/menu/survival-411.html) a poniżej podpowiadamy, jak się do niego przygotować.

Grunt to nastawienie

Nie oszukujmy się, survival jest trudny i bez odpowiedniego przygotowania możemy sobie z nim najzwyczajniej nie poradzić. U niektórych, nieodpowiednie przygotowanie może doprowadzić nawet do traumy, która skutecznie zniechęci do dalszych prób. Przed przystąpieniem do przygotowań powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. W trakcie wyprawy wiele sytuacji może potoczyć się zupełnie inaczej niż przewidywaliśmy, co z kolei może doprowadzić do paniki i niepotrzebnego zdenerwowania. Jak się na to przygotować? Najlepszym rozwiązaniem jest czytanie literatury dotyczącej survivalu oraz korzystanie z licznych for internetowych czy doświadczenia znajomych. Dzięki temu będziemy mieli jakiekolwiek pojęcie o tym, co może się wydarzyć oraz jak powinniśmy reagować w ciężkich momentach.

Sprzęt i odzież

Na etapie przygotowań do survivalu musimy pomyśleć również o niezbędnym wyposażeniu i odpowiedniej odzieży. Podstawowym elementem jest plecak taktyczny. Musi on być jednocześnie wygodny i pojemny. Najlepiej sprawdzą się modele z dużą ilością poręcznych kieszonek oraz wykonane z trwałego materiału wodoodpornego. Survival nie może się obejść bez podstawowych narzędzi, takich jak nóż, scyzoryk, latarka czołowa czy menażka. Na tego rodzaju wyprawę konieczne jest również zabranie śpiwora oraz ciepłej odzieży przystosowanej do użytku w wilgoci. Brzmi skomplikowanie? Dobór sprzętu może się właśnie taki wydawać, dlatego warto korzystać z pomocy specjalistów pracujących jako instruktorzy bądź jako sprzedawcy w sklepach z tego rodzaju akcesoriami.

Przy współpracy:https://epasjonaci.pl

Copyright © 2024 ORACLE Repair. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes
Scroll Up